[Hairprof.lv]: Misha the Barber – kad friziere ir interjera dizainere

Evija Erta ir jau otrā Misha the Barber salona īpašniece. Meistare ir ne tikai friziere ar 10 gadu pieredzi, bet arī interjera dizainere pēc izglītības, par ko liecina pašas izveidotais, spilgts un oriģināls salona interjers. Iespaids par to, ka interjers tika cītīgi izplānots, ir maldinošs, jo no sākuma Evijai bija vien neliela vīzija par vēlamo rezultātu, taču daudz kas tika atrasts un mainīts remontdarbu procesā, kā saka Evija – “īstās lietas un cilvēki nāca īstajā laikā un koptēls salikās kā mozaīka”. Kā atklāj salona īpašniece, viss iespējamais tika meklēts ar dažādu interneta portālu, draugu un krāmu tirgu palīdzību.

Iedesma
Šeit kā jau “visur Rīgā” kādreiz ir bijis apavu veikals. Telpas bija ļoti nolietotas, gaišas sienas, pelēkas flīzes, iekārtie griesti – “klasika”. Interjers sākās ar veco, dzelteno plastmasas kondicionieri (kurš vēlāk, tāpat, kā daudzas citas interjera detaļas, tika nokrāsots zelta tonī), kura forma mani iedvesmoja uz interjeru Lielā Getsbija stilā. 

Defekti par efektiem
Zelta rombiņu gleznošanai uz sienas māksliniece izvēlējās mazgājamo krāsu, lai atvieglotu turpmāku kopšanu, taču, raujot nost papīra skoču, kas tika izmantots gleznošanas procesā, vietām nonāca nost arī krāsa. Tajās vietās pielīmēja zelta plāksnīšu gabaliņus un defekts acumirklī pārvērtās par efektu! 
Arī pasūtīto spoguļu izmērs man sākotnēji šķita galīgi nederīgs. Pielīmējot pie sienas, tie izskatījās par zemu. Taču arī šo ļoti veiksmīgi izdevās pārvērst par salona odziņu, izveidojot spoguļiem “kroņus” no flīzēm, kas palika pāri. Ja tiktu pasūtīti lielāka izmēra spoguļi, kroņiem nebūtu vietas un tie izskatītos pārāk klasiski un garlaicīgi. 

“Nepabeigtie” griesti
Zem iekārtajiem griestiem ir skaisti, senlaicīgi, augstie griesti ar karnīzēm. Jaukt nost esošos griestus, restaurēt senlaicīgos un pilnībā mainīt apgaismojumu būtu pārāk ilgi un dārgi, tādēļ izdomājām kompromisu – daļēji atsegt oriģinālos griestus, atstājot apgaismojumu. Tā nu mums sanāca šādi iespaidīgi “industriāli” griesti, par kuriem daudzi joprojām jautā, kad tad mēs tos pabeigsim un saliksim atpakaļ reģipša plāksnes! 
Atrastās pērles

Bija skaidrs, ka “skolas lampas” vien nevar atstāt, un tās jāpapildina ar dizaina gaismekļiem, lai izskatītos nobeigti un efektīgi. Vienam manam draugam, kurš nodarbojas ar dizaina lietu pārdošanu, bija aizķērušās šīs “kosmosa lampas”. Arī augstie krēsli atpūtas zonā ir no tā paša dizaina preču veikala. Savukārt melnā lampa ir no Ikea veikala, kura nezināmā iemesla dēļ bija nocenota un maksāja itin neko. Uzlaboju to, iekšpusē nokrāsojot zelta krāsā. 

Sākotnēji vēlējos arī zelta krāsas mozīkas flīzes, kas iederētos Lielā Getsbija stilā. Tās biju noskatījusi Depo veikalā, cenā – 10 Eiro kvadrātmetrā. Vēlāk izrādījās, ka biju pārpratusi, un šitik daudz maksāja viena flīzīte. Savā “mīļākajā” portālā ss.com atradu sludinājumu par Padomju laiku flīžu tirgošanu. Pēc tām devāmies vairāk nekā simts kilometrus no Rīgas. Flīžu izrādījās tik daudz, ka ar grūtībām tās nogādājām mājās ar vieglo automobili. Tās tika ilgu laiku glabātas kūtī bija netīras, noputējušas. Flīzētājam nācās meklēt speciālu griezēju, jo tās bija no stikla, nevis keramikas. Bijām iecerējuši tās nokrāsot zelta tonī, taču ieraugot pabeigto darbu, sapratām, ka melnas izskatās pietiekami glauni. 

Administrācijas galds ir vecā, restaurētā kumode. Mana labākā draudzene, pārvācoties, vēlējās no tās atbrīvoties, taču es to par simbolisku cenu atpirku. Ilgu laiku arī manās mājās tā stāvēja bez pielietojuma, un pat bija iezagusies doma to pārdot. Taču tagad tā ir salona goda vietā un piešķir tam papildus eleganci. Starp citu, daudzas interjera lietas uz salonu nesu no mājām. 
Es uzskatu, ka interjeru var veidot no diezgan parastām lietām, bet ir jābūt dizaina detaļām. Mans mīļākais teiciens: “Dievs slēpjas akcentos”. Taču nevar salikt telpā tikai dizaina lietas, tas būs tik pat bezgaumīgi, kā veidot interjeru vienīgi no Ikea precēm. Apvienojot parasto ar eleganto un dārgo, var panākt daudz labāku, iespaidīgāku rezultātu.

Pilnu rakstu lasi šeit!

 
Screen Shot 2018-02-07 at 01.34.38.png
 
Evija Erta